Community

7.8 / 10
22 min
Comedy
Start following
View trailer
7.8 / 10
6seasons/110episodes/2009 - 2020 
NetworkNBC
The series has ended
Help us by showing ads or become a Fan
You're blocking our ads. If you don't want our ads please become a Premium user. Because without Ads and/or Premium MySeries can not exist.

Beschrijving

Runtime:22 min20092020 (Ended)
Genres:Comedy
Network:NBC
From Emmy Award-winner Dan Harmon comes Community, a smart comedy series about higher education -- and lower expectations. The student body at Greendale Community College is made up of high-school losers, newly divorced housewives, and old people who want to keep their minds active. Within these not-so-hallowed halls, Community focuses on a band of misfits, at the center of which is a fast-talkin' lawyer whose degree has been revoked (Joel McHale), who form a study group and end up learning a lot more about themselves than they do about their course work.
Buy series

Seasons

Season 1
0 / 25
Season 1
Season 2
0 / 24
Season 2
Season 3
0 / 22
Season 3
Season 4
0 / 13
Season 4
Season 5
0 / 13
Season 5
Season 6
0 / 13
Season 6

Populair comments (1)

avatar Fevkelade1i
5
22 Mar 2021
4. sezona kadar çok güzel bir seriydi. Sezon 4'ün sonlarına doğru düşüşe geçti ve 5. sezon itibariyle tamamen batırdı kendini. İlk olarak, Pierce Hawthorne karakterini öldürdüler. Yani, senaryoda öldürüp diziden çıkardılar. Buna bir nebze katlanabilirdik fakat Troy Barnes karakterini de, Pierce'ın mirasını alması için dünya seyahatine yollayıp diziden çıkarınca; serinin mihenk taşı olan "Abed ve Troy" tiplemesini yıktılar. Belki, dünya seyahati biter de, Troy tekrar diziye döner umuduyla 7 bölüm daha izledim fakat acı gerçeği öğrenince tamamen bıraktım.

Meraktan final bölümüne baktım, ilerleyen bölümlerde Shirley Bennett karakterini de kadrodan çıkarmışlar. Bu üç karakterin yerine, çok saçma ve gereksiz karakterler getirilmiş. Keşke 4. sezon ile final yapsaydı da, bu rezil finali görmeseydim.
Community